EN İYİ 10 DERS :

Asp.Net Kitap Çekilişi Sonucu

Geçtiğimiz haftalarda "ASP.NET 4.0 İle Web Programcılığının Temelleri" isimli kitabı, çekiliş ile bir ziyaretçimize hediye edeceğimizi belirtmiştik. Öncelikle çekilişe gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Çekiliş için son katılım tarihini 10 Nisan 2011 olarak belirlemiştik ve an itibariyle zaman doldu. Bizde söz verdiğimiz üzere çekilişimizi gerçekleştirdik.

» Devamını Okuyun

İstanbul Bilgi Güvenliği Konferansı

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İstanbul Bilgi Güvenliği Konferansı'nın 2011 yılı etkinliği duyuruldu. Konferansın ilk gününde web güvenliği, Iphone Güvenliği, Hackerlar’ın bakış açısı, kurum / şirket personelinden kaynaklanan ihlaller vb. konularda sunum ve tartışmalara yer verilecek. İkinci gün ise bilgi güvenliğinin hukuk alanında karşılığını teşkil eden veri koruması konusu, bilgi güvenliği ile olan ilişkisi ve tıbbi istihbarat, cloud computing, yeni nesil iletişim teknolojileri, uluslararası düzenlemeler ve uygulamalar ışığında değerlendirilecek. Bunlara ek olarak tüm beyaz şapkalı hacker’ların davetli olduğu “Capture The Flag” yarışması konferansın ikinci gününde düzenlenecek.

» Devamını Okuyun

Özgür Yazılım ve Linux Günleri

Özgür Yazılım ve Linux GünleriLinux Kullanıcıları Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yılda bir kez düzenlen "Özgür Yazılım ve Linux Günleri" 1 – 2 Nisan 2011'de, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde gerçekleşiyor. Etkinlik alanında, katılımcı olsun olmasın tüm kurumların özgür yazılım iş ilanlarını astıkları bir pano bulunuyor. Ayrıca etkinliğe katılanlara oyun turnuvalarına katılıp eğlenme imkanı da sunuluyor.

» Devamını Okuyun

Programcılar Yarışıyor

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu, üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek amacıyla, her sene geleneksel olarak üniversite öğrencileri arası programlama yarışması düzenliyor.

» Devamını Okuyun

Bedava Kitap Kazanma Şansı Yakala

2008 yılından bugüne kadar sizlerle bir çok ücretsiz video ders ve makale paylaştık. 2011 yılı ile birlikte sizlere hediyelerde göndermeye başlıyoruz. Farklı zamanlarda, farklı ürünlerle çekilişler yapmaya devam edeceğiz. Çekilişle dağıtacağımız hediyeler site içeriğiyle bağlantılı olarak, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak eğitim içerikli ürünlerden oluşacaktır. Lafı fazla eveleyip gevelemeden çekilişimiz hakkında detayları size aktarmaya başlayayım. :)

» Devamını Okuyun

WebteDers İçin İstatistiklerle 2010 Yılı

Bugün 2010 yılının son günündeyiz. 2010 yılının sonuna gelmemizle birlikte WebteDers.com'un 3. yılını da doldurmuş bulunuyoruz. Bu yazımda 2010 yılında WebteDers olarak neler yaptığımızı rakamlarla sizlere aktarmaya çalışacağım.

» Devamını Okuyun

Framework Nedir?

Framework, geliştiricilere projelerinde kullanacakları sınıfları,eklentileri vs. toplu bir şekilde sunulması denebilir. Kelime olaraksa uygulama çatısı denilebilir. Sınıflara ve eklentilere örnek vermemiz gerekirse veritabanı bağlantısı, form kontrolleri, resim işleme sınıfları örnek verilebilir.

» Devamını Okuyun