EN İYİ 10 DERS :

CodeIgniter Sunumu - Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından 15-16 Ekim tarihlerinde "Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010" adı altında düzenlenecek etkinliğe konuşmacı olarak katılacağımı daha önce yazdığım yazıda detayları ile birlikte paylaşmıştım. CodeIgniter sunumunu bugün gerçekleştirdik. Aldığımız ilk tepkiler pozitif yönde. Etkinlik videoları hazırlanıp paylaşıldığında kendimizi değerlendirme imkanını bulacağız. Seminerde benim sunduğum bölüme ait slide gösterisini slideshare.com upload ettim.

» Devamını Okuyun

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından "Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010" adı altında bir organizasyon düzenleniyor. Organizasyon 15-16 Ekim 2010 tarihinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi’nde düzenleniyor. Katılım için herhangi bir ücret ödemeniz veya kayıt yaptırmanız gerekmiyor. Web yazılımları geliştirenler, web uygulamaları yönetenler, özgür yazılım meraklıları, üniversite öğrencileri ve bilişim sektörü çalışanlarının organizasyona katılması tavsiye ediliyor.

» Devamını Okuyun

Mvc nedir?

php-mvcAçılımı Model-View-Controller olan bir mimari desendir. Trygve Reenskaug tarafından 1979 yılında tanımlanmıştır. En çok kullanılan tasarım desenidir. MVC geliştirdiğiniz yazılımların okunabilirliğini , güncellenebilirliğini , takım halinde çalışabilirliğini ve büyük projelerde hızı arttıran bir sistemdir.

» Devamını Okuyun