EN İYİ 10 DERS :

NodeJS Nedir

Nodejs Sunucu tabanlı (server-side) javascript çalıştırmanıza olanak sağlayan bir yapıdır.ilk olarak Chrome’un V8 Javascript motorunu kullandığını belirtmek isterim. I/O ve network işlemlerini non-blocking olarak yaptığından performans odaklıdır.

» Devamını Okuyun

WebdeDers 5 Yılı Geride Bıraktı

Bir seneyi daha bitirip 2013'e "Merhaba!" dememizin ardından Ocak 2008'de kurulan sitemiz, dolu dolu 5 yılı geride bırakmış oldu. Bu 5 yıllık süreçte tüm içerik editörlerimiz ellerinden geldiğince, dillerinin döndüğünce bildiklerini video ders ve makalalerle karşılık beklemeden paylaştılar. Lise ve Üniversitelerin teknik bölümlerinde okuyan bir çok öğrenci bu içeriklerden faydalanarak öğrenme süreçlerini hızlandırdı. Bilişim sektörü çalışanları ise orta/ileri düzey konuları inceleyerek niteliklerini geliştirdi.

» Devamını Okuyun

Özgür Web Günleri 2012

Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından "Özgür Web Günleri" etkinliği üçüncü kez düzenleniyor. Türkiye'de bir çok sektör çalışanı ve bilişim bölümü öğrencilerini bir araya getiren etkinlikte, bu yıl yine birbirinden güzel sunumlar katılımcıları bekliyor. İlk etkinliği 2010 yılında düzenlenen organizasyonda ben de CodeIgniter Sunumu ile yer almıştım. Bu tarz organizasyonlara katılarak hem yeni bilgilere ulaşıyorsunuz hem de bir çok ortak yönünüzün olduğu kişilerle tanışıp, sohbet etme imkanına sahip oluyorsunuz. Özgür Web Günleri 2012'yi zamanınız varsa mutlaka katılmanız gereken bir etkinlik olarak sizlere önerebilirim.

» Devamını Okuyun

Yazılım Özgürlüğü Günü

Dünyada Software Freedom Day adıyla her yıl düzenli olarak Yazılım Özgürlüğü Günü kutlanıyor. Yazılım Özgürlüğü Günü Türkiye'de 15 Eylül 2012 Cumartesi günü resmi olarak 4 şehirde kutlanacak. Genel olarak tanışma ve sohbet havasında geçecek etkinlikte sunum yapılacak şehirlerde bulunuyor. Bilişim sektörü çalışanları ve ilgili Üniversite öğrencilerini bir araya getirecek bu etkinliği kaçırmamanızı öneriyoruz.

» Devamını Okuyun

Facebook Programlama Kitabı (2.baskı) Çekilişi

Sitemiz kurucularından İbrahim Hızlıoğlu'nun hazırladığı, Facebook uygulamaları geliştirmeyi konu alan kitaba sahip olmak istermisiniz ? ilk kitabın geliştirilmiş ve içeriği editlenmiş hali olan 2. baskısını çekiliş uygulamamızdan form doldurup veya facebook hesabı ile kayit olan 2 kişiye hediye ediyoruz.

» Devamını Okuyun

PHP Bardağı Kazanmak İster Misiniz?

www.tish-o.com.tr tarafından hazırlanan Php Bardağını kazanmak için 2012-05-02 tarihine kadar çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılanlar arasından 5 şanslı ziyaretçimiz ödülün sahibi olacak. (Kargo Ücretsiz)

» Devamını Okuyun

Codeigniter Image Moo Resim İşleme Sınıfı

İmage_moo codeigniterın kendi resim işleme sınıfına alternatif olarak kullanabileceğiniz yapısı ve basit kullanımıyla resim yüklemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz bir resim işleme sınıfıdır.

» Devamını Okuyun