EN İYİ 10 DERS :

II. Bulut Bilişim ve Büyük Veri Yaz Okulu

II. Bulut Bilişim ve Büyük Veri Yaz Okulu (BB-BV’2014) TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) Gebze Kampüsü’nde 16 – 27 Haziran 2014tarihleri arasında düzenlenecektir. BİLGEM-BTE (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi – Bilişim Teknolojileri Enstitüsü) tarafından organize edilecek yaz okulu, Bulut Bilişim ve Büyük Veri teknolojileri hakkında teorik dersler ve pratik uygulamaları içerecektir. Yaz okuluna, lisans (3. ve 4. Sınıf) ve lisansüstü öğrenciler kabul edilecektir.

» Devamını Okuyun

Laravel Örnek Panel Uygulaması

Laravel Kod Örneği Bu kod örneğini Laravel kullanmak istediğiniz projelerinizde hazırlayacağınız admin panellerine örnek olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Template sistemi, oturum yönetimi, Routes yönetimi vs. işlemler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok aşırı gelişmiş işlemler basitlik açısından kullanılmamıştır.

» Devamını Okuyun

Laravel 4.0'dan 4.1'e Güncelleme

Aralık 12'si itibari ile laravel 4.1 kullanıma sunuldu. İyi de elimdeki 4.0 projeyi nasıl güncelleyeceğim diye düşünüyorsanız dert etmeyin 14 adımda projeniz güncellenecek :)
Öncelikle Projenizin mutlaka yedeğini alın. Oluşabilecek sorunlara karşı işinizi garantiye alın :)

» Devamını Okuyun

Laravel 4 Yardımcı fonksiyon eklemek

>Laravel 4'te kurulumda library klasörü gelmiyor. Örneğin türkçe tarih dönen bir fonksiyonumuz var ve sürekli erişmemiz gerekir. Yardımcı fonksiyonları oluşturmak için app klasörü altında library adında bir klasör oluşturalım ve içine helpers adında bir php dosyası oluşturalım ve alttaki kodu içine yapıştıralım.

» Devamını Okuyun

A'dan Z'ye PHP

Seçkin Yayıncılık'tan çıkan ve Rıza Çelik tarafından hazırlanan A'dan Z'ye PHP isimli kitaba sahip olmak için 29 Temmuz 2013 tarihine kadar çekilişe katılabilirsiniz. Çekilişe katılanlar arasından 2 şanslı ziyaretçimiz ödülün sahibi olacak.

» Devamını Okuyun

İstanbul PHP Konferansı

Php Geliştiricileri bir araya getirmeyi amaçlayan php-ist : İstanbul Php Konferansı 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsünde gerçekleştirilecek. Etkinliği sponsorları arasında Zend, Github, Opera gibi global markalar yer alıyor. Sabah 09:00’da açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlik seminerlerle akşam 17:00’a kadar sürecek.

» Devamını Okuyun

Php Günleri 2013

Php Günleri 25 Mayıs 2013 Cumartesi günü Nişantaşı Üniversitesi Bayrampaşa kampüsünde "Php Günleri 2013" etkinliği düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe Php & Web teknolojileri ile ilgilenen bilişim sektörü çalışanları ve üniversite öğrencileri davet ediliyor. Etkinliğe katılanlar seminerleri takip etmek dışında Zend'den indirim çeki (Herkese), 5 kişiye Php Storm lisansı, Dikeyeksen yayınevinden bilişim kitapları vb. bir çok sponsor hediyesine sahip olma şansını da yakalıyor.

» Devamını Okuyun