EN İYİ 10 DERS :

 WebteDers.Com Hakkında

WebteDers.Com Ocak 2008'de İbrahim Hızlıoğlu (15.11.2013 tarihi itibariyle projeden ayrılmıştır) ve Ömür Teşi tarafından kurulmuştur. Başlarda makale tabanlı bir eğitim portalı olarak yayına girmiş, kısa bir süre sonra görsel derslerin ziyaretçilere ve üyelere ücretsiz olarak sunulduğu bir eğitim portalı haline gelmiştir.

2008 ve 2009 yıllarında web tasarımı ve yazılım alt yapısı webteders'e özel olarak hazırlanan bir sistem üzerinden hizmet veren webteders, her geçen gün artan ziyaretçi trafiği ile birlikte ortaya çıkan eksiklikleri giderebilmek ve web 2.0 standartlarına uyum sağlayabilmek amacı ile 2010 yılında yeni web tasarımı ve web yazılımı çalışmalarına başlamış ve şuan da kullanmakta olduğunuz sistem ile yayın hayatına devam etmektedir.

Webteders'te bulunan programlama ve tasarım konulu görsel dersler site kurucuları ve editörleri tarafından hazırlanmaktadır. Her ders mümkün olduğunca basite indirgenmiş ve kolay anlaşılabilecek seviyede anlatılmaya çalışılmaktadır.

WebteDers Ekibi olarak Türkçe kaynak sıkıntısını mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyoruz. Nitekim Php'nin CodeIgniter ve Zend uygulama çatılarını anlatan ilk Türkçe Görsel Dersler webteders tarafından hazırlandı.

WebteDers ekibi görsel dersleri site ziyaretçilerinden ve üyelerinden hiç bir karşılık beklemeden hazırlamıştır ve hazırlamayada devam etmektedir...

 Neden Görsel Eğitim Sunuyoruz?

A.B.D. Texas Üniversitesinde Philips tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre insanlar okuduklarının %10'unu hatırlayabiliyorken, hem görüp hem işittiklerinin %50'sini hatırlayabiliyor. Yani ne kadar fazla duyu organına hitap edilirse, verimde o derece artıyor. Bu yüzden sitemizde makale tarzı dersler anlatmak yerine, video dersler hazırlıyoruz. Sizlerden aldığımız tepkilerinde görsel anlatımların çok daha faydalı olduğu yönünde olması araştırma sonuçlarını doğruluyor.